UE: Grecja pod presją w sprawie reform


Jeśli okaże się to konieczne, w ciągu miesiąca pogrążona w tarapatach finansowych Grecja będzie musiała ogłosić dodatkowe środki na rzecz ustabilizowania finansów publicznych - postanowili we wtorek ministrowie finansów krajów Unii Europejskiej.

4 września 2008 roku w Sejmie została uchwalona nowelizacja ustawy o obrocie instrumentami finansowymi. umożliwiająca rozwój rynku finansowego w Polsce. Jednak mimo jej zatwierdzenia przez Sejm nie weszła w życie. Przyczyna? Wątpliwość budzą zapisy dotyczące zbycia walorów Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych przez NBP, co oznaczałoby osłabienie niezależności Narodowego Banku Polskiego - napisał o tym "Puls Biznesu". - Misją Google zawsze było pomagać użytkownikom w znalezieniu potrzebnych informacji - mówi w wywiadzie dla TVN CNBC Biznes Sundar Pichai, wiceprezes ds. zarządzania produktami Google. Jako przyszłość informatyki wskazuje na wszechobecny internet. - Gdziekolwiek na świecie się nie znajdziemy, z jakiegokolwiek komputera nie skorzystamy, Google tam będzie - mówi. W Rumunii cięcie stóp procentowych, drugie w tym roku. Bank centralny obniżył benchmarkową stopę procentową o 50 pkt bazowych, do 7 proc. - podał bank w środę po zakończeniu posiedzenia.Wczorajsza euforia była dziś na warszawskim parkiecie kontynuowana jedynie do południa. Śmiały atak byków, dzięki któremu doprowadziły indeks największych spółek w pobliże rekordu całej ponad rocznej hossy, sprowokował część posiadaczy akcji do sprzedaży. Bardzo wysokie obroty świadczą, że nie była to mała grupa. Z drugiej jednak strony, ktoś przecież te papiery kupował, i to wcale nie po najniższych cenach, szczególnie jeśli spojrzeć na notowania walorów PKN Orlen. JP Morgan spodziewa się obecnie jednej podwyżki podstawowych stóp procentowych w Polsce o 25 punktów bazowych do końca 2010 roku i tylko jednej, kolejnej zwyżki o 25 pb, do końca 2011 roku. Po niepewnym zamknięciu giełd w Stanach Zjednoczonych, dzisiejsza sesja na GPW otworzyła się w okolicach wczorajszego zamknięcia, czyli na poziomie 2 390 pkt dla indeksu WIG20. Jednak strona popytowa szybko przystąpiła do zakupów, co z kolei zaowocowało dynamicznym wzrostem. Indeks polskich blue chipów szybko pokonał poziom 2 400 pkt osiągając nawet 2 425 pkt.

Wtorkowe notowania na warszawskim parkiecie niczym się nie różnią od wczorajszych. Nowy element to wyraźne rozpoczęcie rolowania pozycji na instrumentach pochodnych. Jednak odbywa się to w przypadku kontraktów terminowych na indeks WIG20, w wąskim dziesięciopunktowym kanale zmian, zatem jest bardzo spokojnie.

Po wczorajszym silnym wzroście, który wywindował indeks WIG20 o 3,14 proc. do 2146,84 pkt., a WIG o 2,89 proc. do 36628,17 pkt., piątkowy handel powinien rozpocząć się na poziomach zbliżonych do zamknięcia dzień wcześniej. Tym czynnikiem, który dziś będzie neutralizował dobre nastroje (wzmocnione dodatkowo przez dobrą sesję na Wall Street), będzie dzisiejsza realizacja zysków na tokijskiej giełdzie (Nikkei spadł o 1,4 proc.). Toyota rozważa akcję naprawczą kolejnego modelu samochodu - tym razem mowa o najlepiej sprzedającym się aucie na świecie, czyli Corolli. Na razie nie zapadła jeszcze decyzja w tej sprawie, ale zarząd Toyoty zastanawia się nad takim scenariuszem.

Niekorzystna dla rynku akcji interpretacja komunikatu opublikowanego po zakończonym wczoraj dwudniowym posiedzeniu FOMC, notowane rano na minusach kontrakty terminowe na główne amerykańskie indeksy oraz taniejący złoty, to główne argumenty przemawiające za spadkiem cen akcji w dniu dzisiejszym. Do kupna spółek surowcowych notowanych na warszawskiej giełdzie nie zachęcają ponadto spadające ceny ropy i miedzi. Osoba prowadząca dobrze prosperującą firmę może uzyskać jedynie minimalną emeryturę. Przedsiębiorcy zwykle płacą bowiem takie same składki emerytalne jak osoby zarabiające na etacie ok. 1380 zł netto. W rezultacie 30-letnia obecnie biznes woman może w przyszłości otrzymać emeryturę wynoszącą zaledwie 3,5 proc. jej ostatniego dochodu - wynika z wyliczeń Expandera. Dziś eurodolar zniżkował aż do poziomu 1,4360. Dane, jakie napłynęły z amerykańskiej gospodarki miały jednak niewielki udział w spadkach pary EUR/USD."Złoty powinien być mocniejszy niż teraz" - mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Marek Belka, nowy prezes Narodowego Banku Polskiego. Zapowiada też, że nie zamierza zmieniać "podstawowych zarysów polityki pieniężnej". Środa była kolejnym dniem w którym dolar zyskiwał na sile. Wczorajsza decyzja FED była zgodna z oczekiwaniami, a komentarze FED nie wniosły wiele nowego. Opublikowano też serię danych. Choć końcówka miesiąca i wstrząsy na giełdach spowodowane sytuacją w Dubaju pokazały, że recesja jeszcze się na dobre nie skończyła a w różnych częściach świata mogą być tykające "bomby" gotowe w najmniej spodziewanym momencie spowodować spore zamieszanie na rynkach finansowych.

Jeszcze Tygrysy czy już Lwy ?


W połowie XXI wieku gospodarki Brazylii, Rosji, Indii i Chin będą silniejsze niż wszystkich krajów grupy G6. Co ważniejsze, rynki te doskonale się uzupełniają i nakręcają światową koniunkturę.

Franczyza w 5 krokach


Postanowione. Zakładamy działalność gospodarczą. Czym się zajmiemy? Jeszcze nie do końca wiadomo. Pewne jest tylko to, że będziemy działać pod marką innej sieci. Franczyza to nasz pomysł na biznes. Tylko jest jedno małe "ale" - jak się za to wszystko zabrać?

MF: zyski do 2,5 zł z lokat jednodniowych są zwolnione z podatku


Jeśli podatek z tytułu odsetek od środków na lokacie bankowej jest niższy niż 50 groszy, bank nie musi go pobierać. Wówczas i podatnik nie musi go wykazywać w deklaracji - wynika z informacji przesłanej PAP przez Ministerstwo Finansów.

Fedak: wkrótce program wspierania rodzin wielodzietnych


Minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak zapowiedziała w środę, że na przełomie roku ministerstwo przedstawi założenia nowego programu wspierania rodzin. Jednym z jego zadań ma być większa pomoc dla rodzin, które wychowują więcej niż jedno dziecko.

Komorowski: udało się wzmocnić i ustabilizować NBP


Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski powiedział po powołaniu Marka Belki na prezesa NBP, że jest dumny z tego, że wbrew wcześniejszym wątpliwościom klubów parlamentarnych, udało się wzmocnić i ustabilizować bank centralny.

producent kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dwadzieścia cztery godziny, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, aż do wnętrza ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne również kalendarze książkowe. Wszystek istnieć przypuszczalnie ustawić producent kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dwadzieścia cztery godziny, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, w środku ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne również kalendarze książkowe. Cały chyba ustawić ukaz na kalandarze aż do wnętrza naszej firmie. Nasza romans od momentu chwili wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze

http://kalendarz.eu/ producent kalendarzy

kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na zagadnienie stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Druk kalendarzy zapewniamy pilny oraz furt na okres. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze z dowolnych nadrukiem wykonanym aż do wnętrza dowolnej technice zamówienie na kalandarze aż do wnętrza naszej firmie. Nasza sprawa od czasu momentu wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na problem stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Druk kalendarzy zapewniamy nie cierpiący zwłoki i stale na okres. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze z dowolnych nadrukiem wykonanym w środku dowolnej technice